U našoj skupini proveli smo lijepu i poučnu ekološku aktivnost koja je spojila brigu za okoliš, zajedništvo i učenje kroz igru. Tijekom proteklog razdoblja djeca, roditelji i odgojiteljice zajednički su skupljali plastične boce koje smo potom odnijeli na reciklažu u Lidl. Djeca su s velikim zanimanjem sudjelovala u prikupljanju boca, učila o važnosti razvrstavanja otpada te o tome kako svojim postupcima mogu pozitivno utjecati na okoliš. Kroz razgovor i praktičan rad razvijali su ekološku svijest, osjećaj odgovornosti i timskog rada. Novčiće dobivene recikliranjem boca iskoristili smo za kupnju novih didaktičkih igara za skupinu; panel koji svjetli za crtanje, magnetske ploče za učenje čitanja i pisanja, i životinje na farmi. A osim igara u košarici su se nasle i čokoladne bananice kako bi se počastili za dobro obavljen posao. Igre su pažljivo odabrane kako bi poticale razvoj logičkog razmišljanja, suradnje i kreativnosti kod djece. Nove didaktičke igre dodatno su obogatile odgojno-obrazovni rad. Ova aktivnost pokazala je kako i mali koraci mogu donijeti velike rezultate. Djeca su na konkretan način doživjela da se trud, briga za prirodu i zajednički rad isplate, a pritom su stekla vrijedna znanja i vještine koje će nositi sa sobom i izvan vrtića. (Nekoliko djece je izjavilo da će sada to raditi i kod kuće sa roditeljima)
Zahvaljujemo našim roditeljima koji su podržali ovu akciju i doprinijeli njezinu uspjehu. Veselimo se novim ekološkim projektima i zajedničkim aktivnostima koje nas povezuju i uče odgovornosti prema svijetu u kojem živimo.