U našoj odgojnoj skupini obilježili smo Valentinovo kroz igru, razgovor i kreativne aktivnosti. Razgovarali smo o prijateljstvu, ljubaznosti i pažnji te o tome koliko je važno pokazivati ljubav jedni prema drugima – ne samo na Valentinovo, nego svakoga dana.
Djeca su s velikim veseljem kroz tjedan izrađivala pisma za svoje prijatelje, cure, dečke, simpatije. Uz crtanje i ukrašavanje izražavala su svoje ideje o prijateljstvu, zajedništvu i sreći. Svako dijete imalo je priliku reći kome bi željelo poslati svoje pismo i zašto, čime smo poticali razvoj emocija, govora i međusobnog uvažavanja.
Valentinovski tjedan je protekao u veseloj i toploj atmosferi, ispunjenoj smijehom, bojama i lijepim riječima. Na ovaj način djeca su učila da su mala djela pažnje i ljubaznosti najljepši dar koji možemo nekome pokloniti.